Salonlara Fark Katacak 5 Dekorasyon Önerisi

2024 yılının en çok ilgi gören salon dekorasyon fikirleri arasında yer alan bu öneriler ile salonlarda küçük değişiklikler yaparak bambaşka atmosferler yaratmak, üstelik büyük paralar harcamadan bile mekanları trendlere uydurmak mümkün.  

Sahip olduklarınızı yeniden yorumlama imkanı bulabileceğiniz, mekanınızı daha çok kişiselleştirebileceğiniz bu ipuçlarını hayata geçirirken hem eğlenebilir, hem de sonuçların keyfini çıkarabilirsiniz.

Eşarbınızı Çerçeveletin

Dolabınızda hiç kullanmadığınız bir eşarp, salonunuzun duvarında kendine müthiş bir yer bulabilir. Kullanmadığınız bir ürünü özgün ve heyecan verici bir dekorasyon objesi haline getirmek için yapmanız gereken eşarbınızı ütülemek ve mekanınıza uyacak hoş bir çerçeve edinmek.

Bitkileri Coşturun

Salonunuzda bir çok irili ufaklı bitkiye yer vermek, görsel bir şölen yaratmak için yeterli. Evinizde kullanmadığınız her saksı için salonunuzda bir yer belirlemek ve farklı yüksekliklere yerleştirdiğiniz saksılara farklı bitkiler koymak ile salonunuzun ruhu değiştirebilirsiniz.

Koleksiyonunuzu Sergileyin

Eğer koleksiyonunu yaptığınız bir obje varsa, kimsenin görmediği bir yerde bu koleksiyonu saklamak yerine dekoratif bir sunumla salonunuza entegre etmeyi düşünebilirsiniz. Kibrit kutuları, madeni paralar, pullar veya kartların oluşturabileceği bu koleksiyonu salonunuzda sergilemek, bir çok muhabbetin de başlamasına sebep olacaktır.

Spora Yer Açın

Salonunuzda sporunuzu yapamasanız bile, en sevdiğiniz sporun izlerini en çok zaman geçirdiğiniz mekanlara taşıyabilirsiniz. Tenis raketi, futbol topu, sörf tahtası gibi bir çok sporun temsilci öğeleri dekoratif olarak yorumlamak, mekanınızı daha da kişiselleştirecektir.

Anılarınızı Hatırlayın

Albümlerde, çekmecelerde unutulan polaroid fotoğraflarınız varsa, orta sephaların veya dresuarların üzerine koyabileceğiniz kaselerin içine fotoğraflarınızı yerleştirebilir, kendinizle beraber misafirlerinizi de bu anılara ortak edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×