Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

Ev dekorasyonu oldukça kişisel bir deneyim olmasına rağmen aslında birçok konuya bakış açısı aynı. Amerika’da yapılan yeni bir deney kapsamında, 1000 kişiye en çok sevdikleri ve en çok rahatsız oldukları dekorasyon kararları sorulduğunda alınan sonuçlar, bu argümanı destekliyor. 

Çıkan sonuçların en ilginç kısmı ise, kadın ve erkeklerin konu hakkındaki fikirlerinin %85 oranında aynı paydada buluşması. (Toplumun bize dayattığı farklı algıların aslında çoğu zaman gerçeği yansıtmadığını da bu sayede görebiliyoruz; erkeklerin mavi renge eğilimleri ve kadınların pembe renge olan aşkları gibi).

Soru: Perdeler Nasıl Asılmalı?

Cevap: Yere sıfır bitmeli ve yükseğe asılmalı.

Perdeleri pencerelerle sıfır bitirmeden yere kadar uzatmak ve oda içinde dikkat çekici konuma getirmek en sevilen perde asma metodu olarak öne çıkıyor.

Soru: Yastıkların En Çekici Hali Hangisi?

Cevap: Kabartılmadan, kendi halinde bırakılmalı.

Çoğunluğun hemfikir olduğu üzere, yastıkları kabartmak gereksiz bir dekorasyon dokunuşu. Yastıkların puf puf gözükmesinin estetik olarak bir anlamı olmadığına inanılıyor.

Soru: Mutfak Tezgahları Hangi Renk Olmalı?

Cevap: Tezgahlar olabildiğince koyu olmalı.

Koyu renkli tezgahların mekan içinde yarattığı güçlü kontrast bir çok kişi için oldukça etkileyici. Materyal olarak granit veya ahşap ikilisinden yönelim granite doğru.

Soru: Tablolar Nasıl Konumlanmalı?

Cevap: Tablolar kesinlikle duvara asılmalı.

Tabloları duvara yaslayarak kullanmak aslında birçok kişi için olağan bir tercih. Mekanlarda derinlik hissiyatını kuvvetlendirse bile tabloların duvardaki görselliği daha çok beğeniliyor.

Soru: Aydınlatma Sarkıtları Nasıl Gruplanmalı? 

Cevap: Sarkıtlar üçlü gruplar olarak gruplanmalı.

Sadece aydınlatma sarkıtlarını değil, genel olarak dekorasyon ürünlerini üçlü gruplar olarak kullanmanın göze daha güzel geldiği konusunda ortak bir kanı mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×