Her Tarz Dekorasyona Rehber Olacak 7 İpucu

Dekorasyon konusunda yapılabileceklerin sınırsız olması bir çoğumuz için korkutucu olabiliyor. Bu aşamada belli başlı doğru ve yanlışları göz önünde bulundurmak önemli, aksi takdirde seçenekler arasında kaybolmak kaçınılmaz.

Göze hoş gelen, tarzımızı yansıttığını düşündüğümüz ürünleri satın almak belki de işin en kolay kısmı. Bir araya getirme aşamasında yaşanılan problemler ise çok uzun süren dekorasyon süreçleri ile sonuçlanabiliyor. Olası sorunları engellemek ve hayatı kolaylaştırabilmek için birkaç ipucuyu göz önünde bulundurmak tüm dekorasyon sürecini eğlenceli bir yolculuğa dönüştürmek için yeterli.

Çarpıcı Küçük Mekanlar

Küçük mekanları daha büyük göstermek için açık renk tonları kullanmak ve az sayıda mobilya/aksesuar tercih etmek akla daha yatkın gibi gelse de, bu alanlarda fark yaratabilmek için tam tersini yapmak gerekiyor. İddialı duvar kağıtları, obje, mobilya ve aksesuarlar ile etkileyici dekorasyonlar yaratmak küçük ölçekli alanlar için çok kolay. Alan büyüdükçe, dekorasyonun yorucu olma tehlikesi de bir o kadar artıyor.

Farklı Dönemleri Karıştırmak

Farklı dönem mobilya/dekorasyon ürünlerini karıştırmak, mekanlara derinlik katmanın en kolay yollarından biri. Eski ve yeninin oluşturacağı kontrast, dekorasyonu heyecanlı tutmak ve ilgi çekmek için önemli.

Tavana Kadar Raf

Mekana karakter katmanın bir yolu olarak tercih edilebilecek bu seçim, iddialı ve bol tekstürlü bir görsellik yarattığı için bir çok dekorasyonun vazgeçilmezi. Hem okuma alışkanlığının altını çizmesi hem de bol depolama alanı sağlaması nedeniyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Organiğe Giden Otantik Yol

Son zamanlarda hayatın her alanında sadeleşmeye ve doğallığa yöneltilen bakış açısı, dekorasyonda da oldukça etkili. Organiğe verilen önemin tasarımda da hissedilmesi, otantik birtakım materyalleri de ön plana çıkarıyor. Kireç taşı, terracota, mermer ve granit gibi malzemeleri dekorasyonlara dahil etmek, otantik bir mekan ortaya çıkarmak için oldukça etkili.

Karışık Sandalyeler

Dekorasyona hareket katmak ve tekdüzelikten korunmak için yapılabileceklerin en başında farklı tarzda sandalye kullanmak geliyor. Özellikle yemek odalarında dikkat çekici ve geniş ölçekli sandalyeleri masa başlarına konumlandırmak dekorasyonu hareketlendirmek için yeterli.

Aynaların Çekiciliği

Evin ilk göze çarpan yeri olan antreler, aynaları konumlandırmak için en doğru mekanlardan. Aynadaki yansımadan evin genel dekorasyonu ile ilgili ipucu alınabilmesine ek olarak, bulunduğu yere ışık ve derinlik katmasıyla aynalar ne tarz dekorasyonun vazgeçilmezi.

Şömine Vitrini

Çalışmayan şömineleri harika vitrinlere çevirmek mümkün. Birçok farklı çaptaki sütun mumları şöminenin içine konumlandırmak ve çeşitli yükseklikteki altlıklar ile desteklemek, zengin ve göz alıcı bir dekorasyon için yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×