Arama

Ürün Kategorileri
Ürün Kategorileri
Malzeme Türü
Malzeme Türü
Yatak Ölçüsü
Yatak Ölçüsü
Fiyat
Fiyat - kaydırıcı
0.00₺1,000.00₺

Öne Çıkan Ürünler

Ürün yok

Öğrenci Yurdu

Sıralama:
Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Eğitim öğretim hayatını uzakta sürdüren öğrenciler için boş zamanlarını değerlendirilmesi ve temel ihtiyaçlarını karşılanması için yapılan binalardır. Bunlar özel ya da devlet yurtları olabilir. İlkokuldan üniversite dahil çok sayıda öğrencilerin kalmaları için yurtlar vardır. Odaların kaç kişilik olduğu veya ücretleri yurtlara göre değişiklik gösterir. Mesela bazı yurtlarda odalardaki yataklar ranzalar şeklindedir. Bazı zamanlarda yer olmadığı zamanlarda alan açabilmek için pratik yaraklar olan somya kullanılır. 

Her ne kadar yurtların çoğu ev gibi olsa da uzak bir yerde kalacağından öğrencilerin yanına pratik ürünler olması gerekir. Yurtlarda koşullar aynı olmadığından öğrenicin kalacağı yerde kendini rahat ve güvende hissetmesi ihtiyacı olan ürünleri alması önemlidir. 

 

Öğrenci Yurt Odaları Nasıl Olur? 

Öğrenci özel bir yurtta kalacaksa şartları daha iyi olur. Örneğin odası duvar yatakları şeklinde dizayn edilebilir. Buda daha refah ve rahat alanda kalmasına yardımcı olur. Eğer oda biraz büyük ve 1-2 kişilikse karyola kullanılır. Öğrencilerin dinlenme ya da etüt alanları da olacağı için kanepeler mutlaka bulunur. Bunlar genel olup bilinen yurt odalarıdır. 

Tabi tüm malzemeler ile, yurt türüne ve odadaki kişi sayısına göre değişir. Odalarda çok kişi kalacaksa onlara alan verebilmek için yatak türleri darken az kişi kalacaksa biraz geniş olur. Yurtların bazıları öğrencilerin istekleri eşyaları getirmelerine izi verdikleri için odalarını istedikleri gibi dekore edebilir. 

Gizle
Kredi Kartı İle Güvenli
Ödeme
10 Yıl Mekanizma
Garantisi
Tüm Türkiye'ye
Ücretsiz Kargo!