Derli Toplu Odalar İçin Pratik Çözümler

Ev düzenini sağlamak başlı başına bir iş olmakla birlikte hele evde küçük çocuklar varsa tamamen içinden çıkılmaz bir sorun haline gelebiliyor. Odalara bir yatak, gardrop ve çalışma masası yerleştirdiğinizde ise neredeyse hiç hareket alanı kalmıyor ve evde dağınık bir şey olmasa bile dağınık görünüyor. Üstüne üstlük oraya buraya fırlatılmış eşyalar, kenara köşeye sokuşturulmuş oyuncaklar tam bir kaos yaratıyor. Dağılan eşyaları toplamak saatlerinizi alıyorsa ve eğer toplasanız bile hala dağınık görünüyorsa sizler için birkaç çözüm önerimiz olacak. Böylece daima derli toplu odalar hayal olmaktan çıkacak.

Ev En Kolay Nasıl Toplanır?

Evde farklı çeşitlerde eşyalar her yere dağılmış durumdaysa ve evi toplamak size düşmüşse yüzünüzde oluşan ifadeyi tahmin etmek zor değil. Böyle bir dağınıklığı toplamanın en kolay yolu, elinize büyükçe bir kova ya da kutu alıp önce dağılmış tüm eşyaları bunun içine toplamanız ve sonrasında ise bu kova ya da kutudan eşyaları tek tek çıkarıp çeşidine göre ayırmanız olacaktır. Kirlileri bir yana, kıyafetleri bir yana ve oyuncakları diğer yana. Daha sonra ise ayırdığınız bu eşyaları tek tek yerlerine yerleştirebilirsiniz. Böylece elinize aldığınız her eşyada yerine yerleştirmek için tüm odaları ayrı ayrı gezmek zorunda kalmazsınız. Bu yöntemle çok daha kısa sürede derli toplu odalara kavuşacaksınız.

Evin Düzenli Olması İçin Eşyalar Nasıl Seçilmeli?

Evin düzgün ve ferah görünebilmesi ayrıca kolaylıkla toplanabilmesi için eşyalarınızın seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. Örneğin gardıroplarınızı bol raflı olanlardan tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bazalı yataklar kullanırsanız yataklarınızın altını da eşyalarınızı kaldırmak için kullanabilirsiniz. Çalışma masalarınızı seçerken bol raflı ve çekmeceli olanları tercih etmenizde fayda var. Çocuk odalarını tasarlarken de bahsettiğimiz özellikleri kullanmanız yararınıza olacaktır. Kıyafetleriniz çok ve gardırop, yatak altı derken hala daha kıyafetler için yer kalmadıysa ayaklı askılıkları tercih edebilirsiniz. Hem az yer kaplarlar hem de oldukça fazla eşyayı asma şansınız olur.

Evlerinizde kullanacağınız dolapları, sadece dekoratif amaçlı değil çok amaçlı kullanıma yönelik alırsanız işinizi oldukça kolaylaştırdığını göreceksiniz. Artık çok daha şık tasarımlarla ihtiyacınıza yönelik pek çok mobilya üretiliyor. Böylece her daim derli toplu odaların çok da uzak bir hayal olmadığını fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×